AVID Technology Poland

Avid Technology to międzynarodowa firma z sektora technologii ICT, specjalizująca się w produkcji systemów do nieliniowej edycji wideo.Do najbardziej rozpoznawalnych i innowacyjnych jej produktów należą: Pro Tools, Media Composer, NEXIS, Interplay oraz Sibelius.Firma posiada ponad 200 patentów a o uznaniu jej osiągnięć w branży multimedialnej świadczą m.in. 2 statuetki Oscara, jedna nagroda Grammy oraz 14 nagród Emmy. Warto zauważyć, iż wszystkie filmy nagrodzone Oscarami w 2016 roku były tworzone przy pomocy produktów Avid. Przykładowo „Mad Max”, nagrodzony Oscarem za najlepszy montaż obrazu oraz nominowane w tej samej kategorii „Gwiezdne wojny” zostały zmontowane przy użyciu Media Composer.

Avid jest również liderem w dziedzinie systemów wielokanałowej rejestracji i edycji dźwięku. Największe studia nagraniowe wykorzystują systemy Pro Tools w nagraniach muzycznych, telewizyjnych i filmowych. System ten znajduje się również w Laboratorium Inżynierii Dźwięku i Ambiofonii powstałym w KPSiIM w ramach Badawczo-Dydaktycznego Centrum Nowoczesnych Technologii Multimedialnych Politechniki Szczecińskiej.

Wszyscy artyści nominowani do nagrody Grammy 2017 w kategorii Record of the Year oraz Album of the Year wykorzystują do tworzenia muzyki systemy oparte na MediaCentral® Platform produkcji Avid.

W dniu 6 marca 2017 r. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy AVID Technology Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie oraz Wydziałem Elektrycznym ZUT. Koordynatorem umowy ze strony WE jest dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. ZUT, natomiast ze strony firmy AVID - mgr inż. Aleksandra Mostowska - absolwentka specjalności "Cyfrowa Technika Multimedialna" prowadzonej w KPSiIM na jednolitych studiach magisterskich na kierunku "Elektronika i telekomunikacja".

Relacje z wydarzeń na stronie WWW Wydziału Elektrycznego: